Olejek eteryczny naturalny Paczuli 7 ml
Opakowanie: 7 ml
Informacja o produkcie:
Olejki eteryczne są silnymi koncentratami uzyskiwanymi z pachnących części roślin poprzez destylację parową, ekstrakcję, wyciskanie lub inne metody dostosowane do rodzaju rośliny. Pochodzenie olejków pozwala zaliczyć je do grupy leków ziołowych. Jednak ze względu na duże stężenie zawartych w nich substancji olejki mają znacznie silniejsze działanie od tradycyjnych mieszanek i wyciągów ziołowych. Olejki eteryczne mają bardzo skomplikowany skład chemiczny i w wielu przypadkach zawierają ponad 300 różnych substancji. Dlatego też ubogie składnikowo olejki syntetyczne nie mogą z nimi konkurować. Odpowiednio dobrane i zastosowane olejki eteryczne wywierają korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne.
Olejek eteryczny paczuli ma głęboki ziemisto-drzewny zapach. Stosowany w kompresach, masażach lub kosmetykach leczy rany, przyspiesza gojenie. Dzięki właściwością antyseptycznym pomocny przy infekcjach skórnych i grzybiczych. Używany w leczeniu trądziku, pęknięć i zranień skóry, infekcji grzybiczych, łupieżu, łuszczycy. Jest skuteczny przy leczeniu opryszczki. Może być stosowany do każdego typu cery i włosów szczególnie pomocny przy skórze dojrzałej, zmęczonej, szarej, popękanej i spierzchniętej. Przy stanach zapalnych, alergicznych zmianach skórnych i zmarszczkach. W kominkach zapachowych do odstraszania owadów, także przeciw molom. Olejek paczulowy jest często stosowany w przemyśle perfumeryjnym, ponieważ jest utrwalaczem zapachów. Nadaje mieszankom zapachowym orientalną nutę. Użyty w kompozycjach: Diorella (Dior), Cristalle (Chanel), Opium (St. Laurent) i wielu innych.
Działanie aromaterapeutyczne:
- służy do pielęgnacji skóry,
- trądzik, pęknięcia skóry, egzemy, łupież, stany zapalne skóry,
- reguluje gospodarkę wodną skóry,
- polecany przy problemach z cellulitem,
- uchodzi za afrodyzjak.
Sposób użycia olejków:
- w skórę twarzy lub do masażu całego ciała: do 15 ml oleju bazowego dodajemy 4-6 kropli olejków eterycznych. Jeżeli tak przygotowany olejek zostanie wtarty w duże powierzchnie skóry - wówczas wnika do krwi i wywołują działanie ogólne,
- do kąpieli olejkowej: na wannę wody dajemy 10 kropli olejku lub mieszanki olejkowej. Woda powinna mieć temperaturę 40-45⁰C. Kąpiel powinna trwać 20-30 minut. Kąpiel taka pobudza krążenie krwi w naczyniach obwodowych, działa uspokajająco, zmniejsza bóle reumatyczne i mięśniowe, usuwa zmęczenie i bezsenność. Polecamy tutaj olejki: sosnowy, jodłowy, tatarakowy, eukaliptusowy,
- do inhalacji: w tym celu wdycha się olejki wraz z para wodną np. kominki na wodę, w których z pomocą świecy podgrzewa się zbiorniczek wypełniony wodą z 15 kroplami olejku.
Producent: AVICENNA-OIL